Menu Zamknij

Cztery nowe wózki widłowe z Yale do zastosowań o niskiej intensywności

Cztery nowe wózki widłowe z Yale do zastosowań o niskiej intensywności

Firma Yale jest jednym z najstarszych producentów wózków podnośnikowych oraz sprzętu magazynowego na Świecie. Wieloletnie doświadczenie w branży (aż 137 lat!) pozwoliło na świetne zrozumienie rynku – w tym momencie firma oferuje wiele solidnych produktów stworzonych do rozwiązywania problemów związanych z transportem magazynowym.

Jednak to nie wszystko. Ideą firmy jest stały rozwój oraz udoskonalanie produktów już posiadanych. Sprawdzenie najnowszych trendów rynkowych ukierunkowało firmę na produkcję nowych wózków magazynowych do wydajnego oraz produktywnego transportu towarów, lecz używanych sporadycznie, raz na jakiś czas.   

Wózki do sporadycznych zadań specjalnych

Nowe widlaki są idealne dla klientów, którzy używają tego typu pojazdów sporadycznie, ale jednocześnie potrzebują solidnych, ergonomicznych, zdolnych wykonywać trudne transporty maszyn. W przypadku przewożenia wymagających towarów okresowo – nowa seria wózków Yale spełni potrzeby nawet bardzo wymagającego klienta.

Fabryczne maszyny zostały podzielone ze względu na swoją zadaniowość – udźwig, rozmiary, ergonomię a także kompatybilność oraz uniwersalność:

  • wózek widłowy MS15UX
  • wózek paletowy platformowy MP20XUX
  • wózek z przeciwwagą GP20-35UX
  • wózek z przeciwwagą czterokołowy elektryczny ERP15-35UX

Oczywiście wózki zostały zaprojektowane w oparciu o informacje uzyskane od pracowników, właścicieli firm logistycznych i innych osób angażujących się w rozwój transportu magazynowego. To wszystko powoduje, iż nowe widlaki zostały stworzone dla miejsc wymagających, lecz o małej intensywności wykonywanego transportu.

Zastosowanie nowych pieszych wózków widłowych Yale

MS15UX oraz MP20XUX to przede wszystkim prosta obsługa oraz wysoka wydajność w ograniczonych przestrzeniach.

MS15UX jest prostym w obsłudze, zwrotnym, ręcznym modelem pieszym z możliwością podnoszenia, który jest odpowiedni zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonego operatora. Jego maksymalny udźwig to 1,5 tony.

MP20XUX to z kolei model przystosowany do wydajnego transportu poziomego – idealnie nadaje się do załadunku oraz rozładunku towarów z racji dobrej zwrotności oraz mniejszych gabarytów w stosunku do poprzednika. Ułatwieniem jest również elektryczne sterowanie tego modelu. Jego maksymalny udźwig to 2 tony.

Ponadto oba z wyżej wymienionych modeli posiadają:

  • silniki trakcyjne prądu przemiennego
  • układy hamulcowe z odzyskiem energii
  • awaryjne urządzenie cofania
  • awaryjne odłączanie zasilania
  • brak stopniowej kontroli prędkości
  • Technologię CAN która ogranicza złożoność okablowania

Zastosowanie nowych kabinowych wózków widłowych Yale

Modele GP20-35UX oraz ERP15-35UX to prosta, solidna technologia dla bardziej wymagających klientów z zastosowaniem przeciwwagi.

GP20-35UX posiada ergonomicznie dostosowane wnętrze, tak aby operator mógł wykonywać swoją pracę w maksymalnie komfortowych warunkach. Elementy sterujące są rozmieszczone „pod ręką” a ich dopełnieniem jest 3.5 calowy ekran LCD. Wózek oprócz swojego niezawodnego działania oferuje również wydajną filtrację oraz chłodzenie. Serwis maszyny jest niezwykle prosty – osłona silnika otwiera się pod kontem 70stopni a dostęp do płyty podłogowej również nie stanowi problemu. Kokpit zapewnia doskonałą widoczność a układ kierowniczy banalną, nie wymagającą wysiłku obsługę. Jego maksymalny udźwig to 2-3,5 tony.

ERP15-35UX to wózek elektryczny stworzony do pracy w ciasnych przestrzeniach, gdzie manewrowość jest znacznie ograniczona. Dostępność wózka w dwóch wariantach akumulatorów 48 V i 80 V o pojemności 420–600 Ah czyni go niezwykle energooszczędnym. Kontrolery prądu zmiennego skutecznie optymalizują moc akumulatora w momentach wzmożonej pracy, dzięki czemu wydajność nie spada a energia jest optymalnie rozkładana. Kokpit podobnie jak w modelu GP20-35UX jest zaprojektowany niezwykle przejrzyście a układ kierowniczy działa bardzo czule. Jego maksymalny udźwig to 1,5-3,5 tony.

Każdy z modeli jest przystosowany do innych warunków pracy oraz obciążeń. Jeżeli potrzebujecie Państwo więcej informacji na temat wózków Yale Europe Materials Handling serdecznie zapraszamy do kontaktu.