Menu Zamknij

Firma SICK ulepsza swój system wymiarowania towarów

system wymiarowania towarów

Firma SICK poinformowała o poprawieniu parametrów systemu śledzenia i mierzenia VMS (Volume Measurement System), który umożliwia osiąganie wyższych prędkości i wiekszej dokładności w zakresie bezdotykowego wymiarowania towarów, kartonów i paczek niezależnie od kształtu.

Bezdotykowe wymiarowanie towarów

System SICK VMS4200 / VMS5200 pracują z większą efektywnością od swoich poprzedników dzięki wykorzystaniu nowych technologii. Wyjątkowe możliwości skanowania laserowego dają czujniki LMS4000 2D LiDAR . Natomiast za szybkie przetwarzanie danych odpowiada sensor SIM2000. Nowe systemy wyposażone są w te rozwiązania w standardzie. Te innowacyjne podejście pozwala na pomiar towarów z jeszcze większą dokładnością w celu ustalenia dokładnych wymiarów i pozycji zarówno prostopadłościennych, jak i nieregularnych kształtów.

Na wysoce konkurencyjnym rynku operatorzy logistyczni są pod ciągłą presją, aby znaleźć szybsze, bardziej skuteczne sposoby planowania zautomatyzowanych przepływów materiałów. Skłania to do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej lub pojazdu i maksymalizacji przychodów za pomocą skutecznego wykorzystania wolnej przestrzeni.

System do szybkiego wymiarowania paczek na linii transportowej

Wysokowydajne systemy VMS to podstawowe narzędzie do pomiaru objętości na liniach magazynowych, centrach transportowych i logistycznych oraz firmach spedycyjnych. Takie zestawy coraz częściej mogą być konfigurowane z robotami wizyjnymi (więcej na temat robotów z kamerami 3D i 2D https://workbot.pl/roboty-z-systemami-wizyjnymi/)

Teraz SICK VMS4200 / 5200 może dostarczać najbardziej precyzyjne informacje o długości, szerokości i wysokości obiektów. Posiada także większą elastyczność w mierzeniu obiektów o dowolnym rozmiarze i kształcie, przy zachowaniu dużej prędkości.

VMS4200 / 5200 łączy najnowocześniejszą technologię pomiaru objętości i oceny w elastyczny, modułowy system. Dzięki dwóm skanerom z czerwonym światłem widzialnym LMS4000 została znacząco poprawiona wydajność lasera. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki 6-krotnemu wzrostowi rozdzielczości pomiaru i ulepszonej zdolności wykrywania i mierzenia ciemnych obiektów

Zobacz jakie korzyści daje narzędzie do bezdotykowego wymiarowania

Sprawdź dlaczego warto wybrać to nowoczesne rozwiązanie:

System zapewnia szybki zwrot z inwestycji, to sprawia że operatorzy mogą spodziewać się lepszej dostępności instalacji, mniejszej liczby błędów oraz możliwości zwiększenia przychodów ze sprzedaży dzięki szansą jakie daje automatyzacja mierzenia produktów.

W tej sytuacji możliwe jest wczesne oszacowanie powierzchni magazynowej lub załadunku pojazdów. Tak więc te procesy mogą być efektywniej kontrolowane, co sprawia że koszty magazynowe i frachtowe są zmniejszone.

System można skonfigurować tak, aby wyświetlał obrazy 3D , dzięki czemu uszkodzone lub zdeformowane paczki można szybko rozpoznać i usunąć przed przyjęciem do magazynowania.

System wymiarowania towarów może być stosowany jako samodzielne rozwiązanie lub pracować zintegrowany ze stacją odczytu i technologią ważenia. SICK VMS5200 jest certyfikowany zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie przyrządów pomiarowych 2014/32 / UE.

Zdjęcie producenta

Zobacz również