Menu Zamknij

Hyundai modyfikuje trzy- i czterokołowe wózki elektryczne

wózki widłowe HYUNDAI

Wózki widłowe Hyundai Material Handling. Firma gruntownie przeprojektowała bardzo udaną serię U swoich wózków napędzanych elektrycznie trzy- i czterokołowych wózków widłowych. Dalszy rozwój koncentruje się na komforcie, osiągach i zmniejszonym zużyciu paliwa.

Trzykołowe wózki widłowe 15BT-9U / 18BT-9U i 20BT-9U w zakresie ładowności od 1500 do 2000 kg są przygotowane do sprzedaży na rynek światowy z wysokowydajnymi komponentami. Nowe funkcje obejmują:

  • sterowanie Zapi serii ACE,
  • silniki napędowe Schabmüller
  • koła zębate ZF.

Nowe silniki są również mocniejsze (silniki napędowe 2 x 5,4 kW, silnik podnoszenia 14,9 kW). Ulepszone i łagodniejsze sterowanie silnikami jest realizowane dzięki sterowaniu Zapi ACE o stopniu ochrony IP 65.

Elektryczne wózki widłowe HYUNDAI funkcje

Elektryczny układ kierowniczy, zużywa energię tylko wtedy, gdy kierownica jest obsługiwana, co zmniejsza zużycie energii podczas pracy nawet o 33%. Opór kierowania rośnie wraz z prędkością jazdy – co zapewnia bezpieczne i wygodne poruszanie się wózków trzykołowych, pracujących z prędkością do 20 km / h. Kolejną nową funkcją jest elektromagnetyczny hamulec postojowy, który bez uruchamiania przełącznika aktywuje się automatycznie po zatrzymaniu. Niezawodnie zapobiega również stoczeniu się wózka widłowego na pochyłościach / pochylniach.

• 15BT-9U i 18BT-9U 525 do 620 Ah (LION 376/470 Ah NMC)

• Akumulatory 20BT-9U od 625 do 750 Ah

Akumulatory, maszty, udźwig wózków

Do wszystkich trzykołowych wózków widłowych Hyundai Material Handling oferuje akumulatory LION w technologii NMC. Standardowo sterowanie wózkami widłowymi jest skonfigurowane do przejścia z akumulatorów konwencjonalnych na LION. Wózek 25B-9U zasilany jest baterią 720 Ah / 48 V. W tmodelach z układem elektrycznym 48 V wbudowane jest elektrohydrauliczne serwosterowanie, które oszczędza do 17% energii. Większe maszyny mają akumulatory 810–900 Ah. Dla wszystkich modeli czterokołowych dostępne są akumulatory LION o pojemności 564 Ah (technologia NMC).

Maszty trójkołowych wózków widłowych posiadają zakres roboczy od 2 700 do 7 000 mm – obejmuje to wszystkie typowe pola zastosowań.

Cztery czterokołowe wózki widłowe 25B-9U, 30B-9U i 35B-9U posiadają udźwig od 2500 kg do 3500 kg.

Dlaczego warto wybrać wózek widłowy Hyundai

Standardowo czterokołowe wózki widłowe serii U mają opcję wymiany baterii z boku (jednak opcja wyjęcia baterii do góry jest nadal dostępna). Wszystkie trzy- i czterokołowe wózki widłowe mogą być fabrycznie wyposażone w ogrzewane kabiny. Drzwi kabiny czterokołowych wózków widłowych mogą być jedno- lub dwusekcyjne, w przypadku trzykołowego wózka zawsze jednoczęściowe.


Trzy- i czterokołowe wózki widłowe serii U są już dostępne w standardzie z oponami Continental SC18 SE zapewniającymi cichszą pracę, większy komfort i osiągi. Wózki widłowe HYUNDAI sprzedaż, zobacz dlaczego warto