Menu Zamknij

Knapp Pick-it-Easy Robot czyli świeży wynalazek austriackiego giganta

Knapp Pick-it-Easy Robot czyli świeży wynalazek austriackiego giganta

O tym, że firma Knapp AG od jakiegoś czasu mocno zaangażowała się w przemysł automatyzacji i robotyzacji chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Produkty tej marki znane są na całym świecie przede wszystkim ze świetnej jakości a także dzięki innowacyjnym systemom jakie posiadają ich urządzenia.

najnowszy produkt marki to robot pick-it-easy – jak informuje producent będzie on stwarzał nowe możliwości, oferując tym samym w pełni zautomatyzowany system eCommerce  przy każdej selekcji do ponad 90% typowego asortymentu SKU. Co to oznacza w praktyce? Procesy magazynowe będą wykonywane niewyobrażalnie szybciej!

Zbiór najnowszych technologii w małym praktycznym robocie

Austriacki producent zdążył już przyzwyczaić nas do umieszczania w swoich maszynach najnowszych technologii – nie inaczej ma być w tym przypadku. Robot PiE będzie wyposażony w najnowszą technologię chwytania, technologię systemów wizyjnych oraz…sztuczną inteligencję. Co to oznacza w praktyce?

Robot PiE będzie zintegrowany z tzw. chmurą, której wykorzystanie będzie owocowało w możliwości samouczenia się. Dzięki temu Robot będzie mógł skutecznie budować oraz rozszerzać bazę danych SKU tym samym dzieląc się swoją wiedzą z innymi zintegrowanymi robotami tworząc swoistą sieć roboczą.

Zdaniem producenta te możliwości nie były dostępne, aż do momentu stworzenia PiE – dzięki niemu skuteczność kompletacji zamówień w pełni zautomatyzowanych wzrosły z 20% aż do 95%. Taki odsetek może skutecznie zrewolucjonizować rozwój automatycznych procesów zamówień.

Robotyzacja procesów magazynowych pod kontrolą Knapp

W niedalekiej przyszłości z rąk Knapp ma również zostać wypuszczony do powszechnej sprzedaży automatyczny robot mobilny (AMR) działający w oparciu o wielopoziomowy system Open Shuttle Knapp. Robot został opatentowany w celu ułatwienia prac magazynowych w najnowocześniejszych przedsiębiorstwach.

Maszyna wykorzystuje inteligencję SWARM działającą jako połączenia inteligentnych robotów magazynowych, które z łatwością potrafią współpracować z pracownikami.  

Dzięki takim rozwiązaniom prace magazynowe oparte o inteligentne roboty przemysłowe  będą mogły znacząco usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.


Niewątpliwie do takich rozwiązań jak roboty przemysłowe przekonuje się coraz więcej firm. Jak skutecznie usprawnić pracę magazynową przedsiębiorstwa? Czy robotyzacja stanowisk magazynowych to dobry pomysł ? Jak kosztowna jest inwestycja w taką maszynę i kiedy ewentualnie się zwróci ? Na te i wiele innych pytań możecie Państwo znaleźć odpowiedź u nas – serdecznie zapraszamy do kontaktu.