Menu Zamknij

Krótkoterminowy wynajem magazyu

Krótkoterminowy wynajem magazynu

Szybki wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej na określony czas. Elastyczny magazyn – kiedy chcesz, na jak długo chcesz oraz jak duży chcesz. Sprawdź dalej

 

Krótkoterminowy wynajem magazynu może być rozwiązaniem problemów, które potrafią niejednokrotnie zaskoczyć właścicieli firm oraz kierownika magazynu. Ma to tym większe znaczenie im większa jest sezonowa rotacja produktów w firmach. Doskonale widać to w takich okresach jak Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, Black Friday w ecommerce, walentynki itd. W tym okresie firmy, które dostarczają produkty dedykowane na specjalne okazje przeżywają prawdziwy boom sprzedaży. Z pewnością dla niektórych firm sprzedaż sezonowych produktów stanowi bardzo duży udział w całkowitych obrotach firmy.

Jak zatem łatwo się domyślić sprawna logistyka bywa kluczem do sukcesu w tak „gorących” momentach.

 

Magazyn do wynajęcia

W sytuacji kiedy w magazynie skokowo wzrasta ilość przyjmowanego towaru oraz realizowanych wysyłek bardzo często pojawia się problem wolnej powierzchni magazynowej. Dodatkową ilość towaru, którego na co dzień nie ma w magazynie należy w bezpieczny i stabilny sposób przechować do momentu wysyłki. Niejednokrotnie jest to bardzo trudne ponieważ przedsiębiorstwa bardzo rzadko utrzymują wolne przestrzenie, z których korzystają tylko podczas pojedynczych okresów w ciągu roku. To wiąże się z niepotrzebnymi kosztami, których każdy przedsiębiorca stara się uniknąć.

Tymczasem rozwiązaniem na takie kłopoty może być wynajęcie dodatkowego magazynu na krótki okres czasu. Dzięki temu można zyskać miejsce do przechowywania produktów nie mieszczących się w magazynie głównym. Co można zyskać dzięki takim rozwiązaniom:

  • ilość miejsca jaką aktualnie potrzebujesz – można elastycznie, na bieżąco zwiększać dostępną powierzchnię lub ja ograniczać,
  • magazyn tylko na czas jaki jest potrzebny (umowy krótkookresowe),
  • fachową opiekę logistyczną nad przechowywanym towarem,
  • pomoc przy rozładunku i załadunku oraz inwentaryzacja produktów.

 

Elastyczny wynajem magazynu na krótki okres, dlaczego warto

Krótkoterminowy wynajem magazynu pozwala rozwiązać wiele okresowych problemów, które sprawiają trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków pracownikom magazynu. Generalnie można stwierdzić, że w sytuacji kiedy w magazynie jest zbyt dużo produktów wrasta ryzyko urazów i wypadków oraz wydłuża się czas realizacji zadań. Po pierwsze dlatego, że magazynierzy muszą poświęcić więcej czasu na szukanie produktów wśród nie właściwie oznaczonych lub odłożonych towarów. Po drugie część czasu zajmuje przemieszczanie produktów z miejsca na miejsce, aby zrobić miejsce do pracy. W normalnych sytuacjach tych dwóch problemów nie ma.

Co więcej należy zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo pracy, gdzie ryzyko niepożądanych zdarzeń w przeładowanym magazynie znacznie wzrasta. Poniżej prezentujemy jakie wybrane problemy może rozwiązać wynajęcie dodatkowej powierzchni:

  • ograniczyć ilość wypadków i urazów
  • skrócić czas przyjmowania towaru
  • przyspieszyć przygotowywania zamówień do wysyłki
  • zmniejszyć ilość błędów

 

Czy zatem najem małych powierzchni magazynowych na krótki czas znajdzie uznanie w oczach firm? wiele zależy od dostawców usług logistycznych. W dużych miastach takich jak Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Kraków czy Warszawa z pewnością będzie można znaleźć dodatkowy magazyn tymczasowy. Natomiast sprawa może wyglądać gorzej w mniejszych miejscowościach. W tej sytuacji jak to zwykle w życiu bywa zdecyduje rachunek ekonomiczny.

 

Zobacz również informacje na temat rekrutacji magazynierów

Jak rekrutować pracowników do magazynu