Menu Zamknij

Magazyny do wynajęcia

magazyny do wynajęcia, wynajem magazynów, wynajem powierzchni magazynowych

Wszystkie firmy produkcyjne i duża część firm handlowych, potrzebują swoich własnych magazynów. Jeżeli brakuje przestrzeni magazynowej, wówczas pojawia się idea wynajmu magazynów krótko-terminowych lub długo-terminowych. Praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć szereg magazynów do wynajęcia. Czy jednak wszystkie magazyny do wynajęcia są warte uwagi ? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Jakie magazyny do wynajęcia można znaleźć na rynku ?

Na rynku polskim możemy znaleźć wiele ogłoszeń, oferujących wynajem nowoczesnych magazynów, ale jest również bardzo dużo firm, oferujących wynajem powierzchni magazynowych w budynkach pamiętających poprzedni system. Oczywiście kusząca jest w tym wypadku cena, ale wynajem takiego magazynu może sprawić wiele problemów podczas jego użytkowania. Stare magazyny nie posiadają zazwyczaj infrastruktury, pozwalającej na szybki załadunek busów, samochodów ciężarowych i naczep TIR. W PRL magazyny nie były wyposażane w rampy, które pozwalają na szybki załadunek samochodów ciężarowych i naczep TIR, a w dzisiejszych czasach jest to norma. Magazyny w PRL były bardzo często pozbawione ogrzewania. Jest to uciążliwe szczególnie w okresie jesienno-zimowych. Dużym minusem jest również wiek budynków i wysoka awaryjność elektryki oraz węzłów wodociągowo-kanalizacyjnych. W przypadku starych budynków warto również zwrócić uwagę na stan posadzki. Stare magazyny do wynajęcia posiadają zazwyczaj posadzki z lastryko, które z czasem uległy spękaniu i nie trzymają poziomu.

Nowoczesne magazyny do wynajęcia są dobrze ocieplone i posiadają nowoczesne ogrzewanie nadmuchowe. Nie mniej jednak, w większości przypadków, ogrzanie tak wysokich i dużych obiektów jest czasochłonne i energochłonne. Wiąże się to oczywiście z bardzo wysokimi kosztami za energię elektryczną. Nowoczesne magazyny posiadają również węzły sanitarne i pomieszczenia socjalne dla pracowników, dzięki czemu praca w nich jest znacznie przyjemniejsza. Oczywiście w tych magazynach standardem jest wyposażenie w szczelne rampy do ładowania samochodów ciężarowych i naczep TIR. Nierzadko można znaleźć również magazyny wyposażone w profesjonalne regały do składowania towarów i materiałów. Dużym plusem nowoczesnych magazynów do wynajęcia jest również dobre skomunikowanie z drogami krajowymi i autostradami. Są one umieszczane blisko dróg tranzytowych i średnicowych, pozwalających na sprawne przemieszczenie się samochodów ciężarowych. Przykładem nowoczesnych magazynów są magazyny znajdujące się w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym w Bydgoszczy. Znajdują się one na obrzeżach miasta, bardzo blisko drogi krajowej łączącej Bydgoszcz z autostradą A1 i drogą krajową nr 15, a niedługo drogą ekspresową S5. Porównując, stare magazyny rodem z PRL, mieszczą się najczęściej blisko centrum miast oraz w jego zatłoczonych dzielnicach. Dojazd do takich miejsc może być dla kierowców dużych samochodów ciężarowych nierzadko, znacznie utrudniony.

 

Jaki jest koszt wynajmu magazynu ?

W tym miejscu nie jesteśmy podać Państwu z góry ceny, ponieważ jest ona różna w zależności od miasta, dzielnicy danego miasta oraz standardu danego magazynu. Dla przykładu w Bydgoszczy i Toruniu, ceny wynajmu powierzchni magazynowej wahają się od 20 zł/m2 do nawet 120 zł netto/m2.

 

Jak wybrać odpowiedni magazyn ?

W tym miejscu kluczowe jest to, w jakiej branży Państwo działacie. Jeżeli potrzebujecie Państwo małego magazynu, do konfekcjonowania mało wymagających towarów i materiałów, wystarczającym może być starszy magazyn, pozbawiony ramp i dodatkowych luksusów. Jeżeli jednak magazynujecie Państwo artykuły delikatne, wymagające określonego poziomu wilgotności powietrza lub klimatyzowanych, wówczas konieczny będzie wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – pomożemy Państwu odnaleźć odpowiedni magazyn. Magazyny do wynajęcia Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław, Grudziądz, Poznań, Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Kraków.