Strona główna Główna kategoria Magazyny do wynajęcia

Magazyny do wynajęcia

Dodane przez Mateusz
magazyny do wynajęcia, wynajem magazynów, wynajem powierzchni magazynowych

Wszystkie firmy produkcyjne i duża część firm handlowych, potrzebują swoich własnych magazynów. Jeżeli brakuje przestrzeni magazynowej, wówczas pojawia się idea wynajmu magazynów krótko-terminowych lub długo-terminowych. Praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć szereg magazynów do wynajęcia. Czy jednak wszystkie magazyny do wynajęcia są warte uwagi ? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Jakie magazyny do wynajęcia można znaleźć na rynku ?

Na rynku polskim możemy znaleźć wiele ogłoszeń, oferujących wynajem nowoczesnych magazynów, ale jest również bardzo dużo firm, oferujących wynajem powierzchni magazynowych w budynkach pamiętających poprzedni system. Oczywiście kusząca jest w tym wypadku cena, ale wynajem takiego magazynu może sprawić wiele problemów podczas jego użytkowania. Stare magazyny nie posiadają zazwyczaj infrastruktury, pozwalającej na szybki załadunek busów, samochodów ciężarowych i naczep TIR. W PRL magazyny nie były wyposażane w rampy, które pozwalają na szybki załadunek samochodów ciężarowych i naczep TIR, a w dzisiejszych czasach jest to norma. Magazyny w PRL były bardzo często pozbawione ogrzewania. Jest to uciążliwe szczególnie w okresie jesienno-zimowych. Dużym minusem jest również wiek budynków i wysoka awaryjność elektryki oraz węzłów wodociągowo-kanalizacyjnych. W przypadku starych budynków warto również zwrócić uwagę na stan posadzki. Stare magazyny do wynajęcia posiadają zazwyczaj posadzki z lastryko, które z czasem uległy spękaniu i nie trzymają poziomu.

Nowoczesne magazyny do wynajęcia są dobrze ocieplone i posiadają nowoczesne ogrzewanie nadmuchowe. Nie mniej jednak, w większości przypadków, ogrzanie tak wysokich i dużych obiektów jest czasochłonne i energochłonne. Wiąże się to oczywiście z bardzo wysokimi kosztami za energię elektryczną. Nowoczesne magazyny posiadają również węzły sanitarne i pomieszczenia socjalne dla pracowników, dzięki czemu praca w nich jest znacznie przyjemniejsza. Oczywiście w tych magazynach standardem jest wyposażenie w szczelne rampy do ładowania samochodów ciężarowych i naczep TIR. Nierzadko można znaleźć również magazyny wyposażone w profesjonalne regały do składowania towarów i materiałów. Dużym plusem nowoczesnych magazynów do wynajęcia jest również dobre skomunikowanie z drogami krajowymi i autostradami. Są one umieszczane blisko dróg tranzytowych i średnicowych, pozwalających na sprawne przemieszczenie się samochodów ciężarowych. Przykładem nowoczesnych magazynów są magazyny znajdujące się w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym w Bydgoszczy. Znajdują się one na obrzeżach miasta, bardzo blisko drogi krajowej łączącej Bydgoszcz z autostradą A1 i drogą krajową nr 15, a niedługo drogą ekspresową S5. Porównując, stare magazyny rodem z PRL, mieszczą się najczęściej blisko centrum miast oraz w jego zatłoczonych dzielnicach. Dojazd do takich miejsc może być dla kierowców dużych samochodów ciężarowych nierzadko, znacznie utrudniony.

 

Jaki jest koszt wynajmu magazynu ?

W tym miejscu nie jesteśmy podać Państwu z góry ceny, ponieważ jest ona różna w zależności od miasta, dzielnicy danego miasta oraz standardu danego magazynu. Dla przykładu w Bydgoszczy i Toruniu, ceny wynajmu powierzchni magazynowej wahają się od 20 zł/m2 do nawet 120 zł netto/m2.

 

Jak wybrać odpowiedni magazyn ?

W tym miejscu kluczowe jest to, w jakiej branży Państwo działacie. Jeżeli potrzebujecie Państwo małego magazynu, do konfekcjonowania mało wymagających towarów i materiałów, wystarczającym może być starszy magazyn, pozbawiony ramp i dodatkowych luksusów. Jeżeli jednak magazynujecie Państwo artykuły delikatne, wymagające określonego poziomu wilgotności powietrza lub klimatyzowanych, wówczas konieczny będzie wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – pomożemy Państwu odnaleźć odpowiedni magazyn. Magazyny do wynajęcia Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław, Grudziądz, Poznań, Warszawa, Wrocław, Rzeszów, Gdańsk, Gdynia, Olsztyn, Kraków.

 

 

You may also like

Używamy cookies (ciasteczek) aby ciągle poprawiać serwis dla Ciebie. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Rozumiem Polityka prywatności