Menu Zamknij

Nowość od Interroll – wysokowydajny sorter poprzeczny.

wysokowydajny sorter poprzeczny Interroll

Wraz z wprowadzeniem na światowy rynek nowego wysokowydajnego sortownika poprzecznego MX 025H Sorter, firma Interroll rozszerza swoją ofertę innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań do automatycznego sortowania. Nowy system jest niezwykle wydajny, gdyż może obsłużyć do 20 000 transportowanych przedmiotów na godzinę. Nowy wysokowydajny sorter poprzeczny pozwala również na sortowanie znacznie cięższych i większych towarów niż było to możliwe do tej pory. W rezultacie nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą teraz cieszyć się korzyściami związanymi z większą wydajnością i dostępnością, oferowanymi przez napędzane mechanicznie poziome sortowniki poprzeczne firmy Interroll.

Wysokowydajne maszyny sortujące

Nowy wysokowydajny sorter poprzeczny MX 025H oferuje zwiększoną prędkość transportu do 2,5 m / s (8,2 ft / s) w porównaniu z 1,8 m / s (5,9 ft / s) dla wciąż dostępnego sortownika poprzecznego pasów Interroll ST 6160. Jednocześnie wysokowydajny sortownik poprzeczny MX 025H może przewozić towary o masie do 50 kg. Ponadto szerokość nośników została zwiększona o imponujące 50 procent. Oznacza to ogromny wzrost elastyczności podczas sortowania towarów o różnych wymiarach.

Konserwacja maszyn sortowniczych

Konserwacja HPCS jest niezwykle łatwa i niedroga. Jest to prawdą z wielu powodów. Przede wszystkim łańcuch napędowy został zastąpiony gumowym pasem. Oznacza to, że nie ma potrzeby smarowania. Po drugie, wymiana paska jest teraz znacznie łatwiejsza i szybsza. Ponad to szeroko zakrojone testy wskazują, że nie będzie to konieczne przez wiele lat, nawet w przypadku użytkowania 24/7. Nośniki można również wymienić znacznie szybciej, a części zużywające się są również tańsze. Wszystko to przyczynia się do znacznie niższych kosztów konserwacji – o około 50% mniej niż w przypadku konwencjonalnego sortera poprzecznego.

Dzięki koncepcji napędu mechanicznego sortownik działa wyjątkowo cicho – poniżej 67 dB (A) – nawet przy najwyższych przepustowościach. Oprócz obszernych testów obciążenia i wytrzymałości w wewnętrznym centrum testowym nowy sortownik jest już używany od prawie roku w witrynach wybranych klientów. Nowy produkt został zaprezentowany publiczności podczas targów MODEX 2020, 9–12 marca, w Atlancie w stanie Georgia (Stany Zjednoczone).

Systemy sortujące Interroll

Ponad 400 automatycznych systemów sortujących Interroll jest już używanych na całym świecie.

„Dzięki naszemu wejściu do absolutnie wysokowydajnego sortowania integratorzy systemów mogą teraz zaoferować użytkownikom innowacyjny i jednocześnie sprawdzony zakres technologii”, wyjaśnia Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. Produktów i technologii w firmie Interroll. „Nasza unikalna koncepcja napędu mechanicznego pozwala nam przetwarzać coraz większą liczbę i różnorodność towarów zgodnie z zapotrzebowaniem – z najwyższą niezawodnością i korzyściami ekonomicznymi niespotykanymi na rynku światowym.”

Jednym z ważnych powodów tego globalnego sukcesu jest podstawowa zasada mechaniczna platformy sortującej Interroll. Obecnie ponad 400 sorterów jest już używanych na całym świecie przez liderów branży, takich jak Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA), Zalando, Swiss Post, Austrian Post i China Post. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, liczba elementów elektronicznych w tych sortownikach została utrzymana na jak najniższym poziomie. Unikalna zasada projektowania zapewnia maksymalną dostępność, bardzo długą żywotność, minimalne koszty operacyjne, a także krótkie okresy zwrotu.

Sortowniki pasów poprzecznych Interroll

Sortowniki pasów poprzecznych Interroll działają na zasadzie bezpośredniego napędu, w którym jednostki napędowe można elastycznie ustawiać. Cały układ napędowy oferuje wskaźniki wydajności energetycznej przekraczające 85 procent. Cały system został zaprojektowany w taki sposób, aby w przypadku awarii jednej jednostki napędowej operacja sortowania była nieprzerwana. W porównaniu z elektrycznymi systemami sortującymi pracującymi z tradycyjnymi silnikami liniowymi można uzyskać oszczędność energii nawet do 50 procent. Sercem sortownika są przenośniki poprzeczne z opatentowanymi napędami mechanicznymi. Modułowa platforma sortująca zawiera również innowacyjne podajniki i terminale, które można dostosować do potrzeb każdego użytkownika.

Przeczytaj również:

Nowość! Pick-it-Easy Robot

Nowe systemy powietrzne od Kite Packaging

Zdjęcie producenta.