Menu Zamknij

Nowy Joystick EZ Control firmy Toyota

Joystick EZ Control

Nowy Joystick EZ Control firmy Toyota optymalizuje pracę poprzez umieszczenie wszystkich elementów sterowania hydraulicznego w jednym intuicyjnym elemencie.

Toyota Material Handling (TMH) wprowadziła ostatnio nowy joystick do wózków widłowych. To nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu zmniejszenia zmęczenia operatora i optymalizacji wydajności pracy. Aktualnie to rozwiązanie dostępne jest we wszystkich wózkach Core IC, Mid IC, Large IC, Core Electric i 3-kołowych wózkach elektrycznych.

Joystick EZ Control firmy Toyota

To nowoczesne rozwiązanie oferuje operatorom wózków widłowych wygodny sposób obsługi sprzętu. Umożliwia precyzyjne i łatwe wykonywanie nawet najtrudniejszych zadań związanych z wewnętrznym transportem materiałów. Wytrzymały joystick jest podobny do joysticków stosowanych w maszynach budowlanych i rolniczych. Joystick do wózków widłowych Toyota stwarza możliwości pozwalające operatorom wózków widłowych na zminimalizowanie przestojów i zwiększenie wydajności pracy poprzez umożliwienie sterowania wszystkimi niezbędnymi funkcjami poza hamowaniem oraz jazdą.

Funkcje joysticka Toyota EZ Control

Ergonomiczny projekt nowego joysticka Toyota EZ Control został skonstruowany w oparciu o intuicyjną oś obrotu i intuicyjne rozmieszczenie przycisków. Operatorzy wózków widłowych, korzystając z wbudowanych elementów sterujących z boku podłokietnika, mogą szybko i łatwo dokonać regulacji. Poprawia to komfort operowania wózkiem. To innowacyjne rozwiązanie pozwala również korzystać z dwóch funkcji jednocześnie – np. podnoszenia i pochylania.

Funkcje joysticków:

  • Przełącznik kierunku jazdy (dostępna opcja z przełącznikiem kierunku jazdy montowanym na kolumnie kierownicy)
  • Podnoszenie i opuszczanie wideł
  • Przechylanie do przodu i do tyłu
  • Sterowanie pomocnicze 1 (np. przesunięcie boczne)
  • Sterowanie pomocnicze 2 (np. pozycjoner wideł)
  • Automatyczne poziomowanie wideł
  • Przycisk klaksonu (z tyłu)

Dodatkowo dwa porty USB są zintegrowane z Joystickiem EZ Control, zapewniając operatorom wygodną opcję zasilania i przechowywania ich przenośnych urządzeń elektronicznych.