Menu Zamknij

Obsługa zewnętrzna dla branży e-commerce

magazyn zewnętrzny e-commerce, outsourcing magazynowy

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce bardzo dynamiczny rozwój branży e-commerce. W wielu firmach wiązało się to z koniecznością rozbudowany magazynów lub wynajmu nowych powierzchni magazynowych, a także zatrudnieniem nowych pracowników. Są jednak firmy, które szukały mniej inwazyjnego rozwiązania i znalazły je w firmach, zajmujących się outsourcingiem magazynowych. Czym jest obsługa zewnętrzna dla branży e-commerce i czy to się opłata ? Jakie branże mogą skorzystać z usług takich firmy, a jakie nie ?

 

Zewnętrzny magazyn dla branży e-commerce

Zewnętrzny magazyn oznacza nic innego, jak przekazanie firmie specjalizującej się w magazynowaniu swoich produktów, a następnie ich składowanie. Idąc dalej, firmy z branży e-commerce oczekiwały, iż firmy zajmujące się magazynowaniem, zajmą się również wysyłkami produktów. I tak powstała obsługa zewnętrzna dla branży e-commerce. Firmy zajmujące się sprzedażą internetową nie muszą posiadać własnych magazynów, ale mogą korzystać z usług firm zewnętrznych, które zajmują się każdym etapem logistyki, tj. przyjęciem towarów na magazyn, segregacją, magazynowaniem i wysyłką. Firmy te zajmują się również śledzeniem przesyłek, a także kontaktem z firmami kurierskimi, które przesyłki dostarczają. Dzięki temu, firmy e-commerce mogą się zając sprzedażą, przy czym nie przejmować się kwestia magazynowania i wysyłek.

 

Czy każda firma e-commerce może skorzystać z usług magazynów zewnętrznych ?

Niestety nie jest to oferta skierowana do wszystkich firm. Jest to idealnie rozwiązanie dla firm zajmujących się sprzedażą towarów o niskim gabarycie i standardowych wymiarach. Z naszych informacji, firmy outsourcingowe nie są zainteresowane współpracą w przedsiębiorstwami, które handlują w internecie przedmiotami wielkogabarytowymi, takimi jak duże płaty tworzyw sztucznych, metale, płyty gumowe, duże plandeki okryciowe, itp. Wiąże się to z dużymi trudnościami w magazynowaniu (niestandardowe wielkości) oraz trudnościami w wysyłce materiałów i towarów za pośrednictwem firm kurierskich.

 

Jakie plus ma outsourcing magazynowy ?

  • nie przejmujemy się budynkami magazynów, utrzymaniem ich w dobrym stanie i czystości
  • nie musimy zatrudniać magazynierów i tworzyć nowych miejsc pracy
  • nie musimy kupować sprzętu magazynowego
  • nie musimy tworzyć w firmie szerokiego działu logistyki
  • nie przejmujemy się wysyłkami i śledzeniem paczek