Menu Zamknij

Przenośniki rolkowe do magazynu jakie wybrać

Przenośniki rolkowe do magazynu jakie wybrać

Przenośniki rolkowe w magazynie pozwalają na częściową automatyzację procesów oraz przyspieszają wykonywanie zadań. Jednak ze względu na różne rodzaje przenośników oraz dużą ilość dostawców oferujących ten produkt wybór odpowiedniego systemu nie jest sprawą łatwą. Sprawdź informację na temat przenośników.

 

Za każdym razem zakup nowego wyposażenia wiąże się z poszukiwaniem informacji na temat owego produktu oraz przeglądania ofert i informacji technicznych od dostawców. Pomimo tego, że wiele osób na pewno robi szczegółowe rozpoznanie dostępnych możliwości warto od początku zapoznać się z podstawowymi informacjami. Dlatego poniżej prezentujemy, krótki przegląd rozwiązań. Mamy nadzieje, że ułatwi on Państwu rozpoznanie tematu na samym początku poszukiwań.

 

Przenośniki grawitacyjne

Jest to najprostszy rodzaj przenośnika. W takich zestawach brak jest napędu. Produkty przesuwane są manualnie lub z wykorzystaniem grawitacji, kiedy przenośnik ustawiony jest pod odpowiednim kątem. Aby odpowiedzieć na pytanie jak wybrać przenośnik grawitacyjny, należy zwrócić uwagę na rodzaj transportowanego produktu, a zwłaszcza jego wagę, kształt i rodzaj. Poza tym przy wyborze odpowiedniego rozwiązania należy uwzględnić jego długość i prędkość z jaką będą transportowane produkty.

Ze względu na różną specyfikę i zastosowanie takie przenośniki mogą być wykonane na ramach aluminiowych lub z profili stalowych. Różne mogą być także wielkości rolek, zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 20 do 80mm. Przy modelach o większej średnicy rolek zestawy mogą być dodatkowo wyposażone w łożyska. Przenośniki magazynowe do ciężkich ładunków dodatkowo powinny mieć specjalne rolki zwalniające.  Rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać to przenośnik do palet, które można podawać i pobierać wózkiem widłowym. Bez wątpienia takie rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo pracy oraz przyspieszają wykonywanie prac magazynowych.