Menu Zamknij

Przesuwne regały magazynowe

magazyn zewnętrzny e-commerce, outsourcing magazynowy

Przesuwne regały magazynowe pozwalają maksymalnie wykorzystać wolną powierzchnię magazynową. Zobacz jakie zalety ma regał jezdny do magazynu. Sprawdź dalej

Regały paletowe przesuwne swoją popularność zawdzięczają unikatowej konstrukcji, która pozwala na swobodne przesuwanie ich w miarę potrzeb magazynierów. Taka konstrukcja umożliwia magazynowanie bardzo dużej ilości towarów na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Maksymalne wykorzystanie wolnej powierzchni magazynowej pozwala ograniczyć koszty przechowywania produktów co w dalsze kolejności przekłada na się na poprawę wyników finansowych całego przedsiębiorstwa. Najbardziej widoczne jest to w przypadku firm handlowych, gdzie udział tych kosztów jest znaczącym wydatkiem w ogólnej sumie kosztów.


Regały przesuwne – zalety, zobacz dlaczego warto je wybrać

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu i montażu określonych regałów warto sprawdzić czy warto wybrać konkretne rozwiązanie i jakie taki wybór przyniesie korzyści. Poniżej prezentujemy wybrane parametry regałów:

  • maksymalna wysokość regału – do 12m
  • maksymalna długość regału – do 60m
  • średnia szybkość przesuwania – ok 4m/s
  • obciążenie wózka max – 24 tony
  • temperatura min – od – 25ºC

Oczywiście lista, którą zaprezentowaliśmy przedstawia uśrednione właściwości, które są zmienne i zależne od dostawcy. Przy wyborze należy pamiętać, że każdy producent regałów magazynowych posiada inne rozwiązania, które różnią się między sobą parametrami użytkowymi.

Bardzo dużą zaletą mobilnego regału jest uniwersalna konstrukcja szyn jezdnych. W tej sytuacji warto podkreślić, że szyny można montować do istniejących posadzek. To umożliwia montaż rozwiązań jezdnych w już istniejących pomieszczeniach. Szyny można także instalować na etapie wylewania posadzki co zmniejsza zakres kolejnych prac montażowych.

Sterowanie regałami

Istotne jest również to, że w tym systemie można wybrać różne warianty sterowania przesuwaniem co dodatkowo podnosi atrakcyjność. Regały jezdne mogą mieć sterowanie:

  •  ręczne – pulpit sterowniczy umieszczony jest na każdym wózku regału, otwierane są pojedyncze korytarze,
  • radiowe – jest to automatyczne przesuwanie regałów za pomocą fal radiowych
  •  zdalne – do przejeżdżania wykorzystywany jest pilot, który ma operator
regały jezdne

Bezpieczeństwo

Jak powszechnie wiadomo bezpieczna praca jest najważniejszą rzeczą jaką zawsze powinno brać się pod uwagę. Dlatego właśnie mobilne systemy magazynowe wyposażone są w zabezpieczenia, które pozwalają na swobodne korzystanie z infrastruktury w pełnym zakresie funkcjonalności. Przede wszystkim przesuwne regały paletowe posiadają sygnalizację świetlną lub dźwiękową, a niekiedy oba sygnalizatory. Warto podkreślić, że profesjonalne systemy posiadają czujniki, które zatrzymują przesuwanie w momencie wykrycia przeszkody. Z pewnością każdy regał powinien być wyposażony również w oznaczony i widoczny przycisk alarmowy. 

Takie wyposażenie dodatkowo pozwala na bezpieczną pracę każdego pracownika magazynu oraz innych osób, które przebywają w magazynie.

Rozmiar – wymiar

Pośród wielu zalet jakie można wskazać w systemach jezdnych bardzo ważnym aspektem jest modułowość tych rozwiązań. Ze względu na to, że pomieszczenia magazynowe znacznie różnią się od siebie wielkością, przeznaczeniem ale przede wszystkim przechowywanym produktem od regałów wymaga się dużej elastyczności.

W tym wypadku można montować różne długości i wysokości regałów oraz regulować ilość rzędów.

regały magazynowe

Gdzie kupić przesuwne regały paletowe

Z pewnością solidne i niezawodne regały warto kupować wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Przy czym należy podkreślić, że aktualnie tego rodzaju rozwiązania nie są rzadkością i oferuje je wiele firm. Dlatego zdecydowanie przed podjęciem decyzji kto będzie naszym dostawcom niezbędne będzie zapoznanie się ze specyfikacją produktu oraz wszystkimi warunkami handlowymi oraz warunkami gwarancji.

W miastach takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Kraków, Szczecin, Katowice i inne duże miejscowości na pewno dostępne są firmy, które zajmują się profesjonalnym wyposażeniem magazynów. Wobec tego zdobycie informacji nie będzie problemem.

Cena jezdnych systemów magazynowych

Ze względu na bardzo dużą różnorodność jednoznaczne wskazanie jaka jest ogólna cena takich zestawów jest bardzo trudna. Wpływ na wartość systemu ma bardzo dużo indywidualnych cech zarówno samych regałów jak i pomieszczenia magazynowego gdzie maja docelowo zostać zainstalowane.  Zatem jak widać to ile kosztują regały przesuwne jest sprawą bardzo indywidualną.

Aby uzyskać jednoznaczną wycenę najlepiej skontaktować się z firmami, które dostarczają takie systemy. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób uzyskania szczegółowej kalkulacji.