Menu Zamknij

Regały magazynowe jakie wybrać

rynek powierzchni magazynowej

Szukasz wytrzymałych i solidnych regałów do magazynu? Zobacz jak szybko i łatwo wybrać solidne regały magazynowe. Podejmij właściwą decyzję i nie żałuj. Sprawdź jakie są regały i zdecyduj się na właściwy do Twojego magazynu. Zaoszczędź czas i pieniądze.

Wybór regałów magazynowych wbrew pozorom wcale nie jest łatwą i prostą rzeczą. Bardzo szeroka oferta i duża ilość informacji technicznych sprawia, że aby podjąć właściwą decyzje często zdajemy się na opinię doradców. Ale czy ta opinia zawsze jest obiektywna? Czy sprzedawca zawsze będzie potrafił dobrać regał takiego jaki potrzebujemy?

Aby ułatwić Państwu podjęcie właściwej decyzji przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne.

regały magazynowe rodzaje

Regały magazynowe rodzaje

Wraz z szybkim rozwojem usług logistycznych w Polsce wzrasta również liczna dostawców co sprawia, że oferta produktów jest bardzo szeroka. Jednak odpowiednie wyposażenie magazynu to trudne zadanie ponieważ od tego jakie decyzje zakupowe podejmiemy na etapie wyboru oferty, w dalszej  kolejności będzie zależała skuteczna i bezpieczna praca magazynierów.

Regały do magazynu rodzaje:

  • regał półkowy
  • regał paletowy

Ten podstawowy podział regałów jasno wskazuje konkretne zastosowanie każdego z nich. Jak łatwo się domyślić na regale paletowym można przechowywać palety, beczki oraz inne ładunki wielkogabarytowe. Są to zazwyczaj regały wysokiego składowania. Natomiast regał półkowy zdecydowanie służy do przetrzymywania raczej drobnych elementów uporządkowanych w kuwetach, pudełkach, skrzynkach itd.

Oczywiście oba typy regałów można dzielić na mniejsze pod grupy zależne od zastosowania i konkretnego rodzaju produktów oraz zakresu prac magazynowych. Ich duża uniwersalność i modułowość pozwala łatwo dobrać regał do konkretnego magazynu co znacznie ułatwia planowanie ich wielkości i ilości. Dodatkowo w każdej chwili można dostawić kolejny moduł co tylko poprawia komfort pracy.

Regały przesuwne

Są bardzo wygodne i znacznie poprawiają ergonomię, dzięki takim regałom można maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię magazynu. Dzięki temu zmniejszana jest do minimum powierzchnia korytarzy dostępowych. Montowane są na specjalnych przesuwanych podstawach dzięki czemu łatwo i szybko można je przesuwać w ustalonym kierunku. Zwykle występują w dwóch wariantach: z napędem automatycznym i przesuwane ręcznie.

Taki regał można również spotkać jako regał przejezdny choć ta nazwa jest raczej rzadziej spotykana.

Regały wspornikowe – na dłużyzne

Ten modeł regałów przeznaczony jest głównie do magazynowania długich produktów takich jak płaskowniki, kątowniki, ceowniki, rury, profile, deski, płyty, panele itd. Ten model najczęściej można spotkać w tartakach, hurtowniach i składach budowlanych oraz u dystrybutorów produktów stalowych. Dzięki swojej konstrukcji każdy regał umożliwia stabilne i bezpieczne przechowywanie produktów o nawet bardzo dużej długości.

Właściwie dobrane i odpowiednio użytkowany regał wspornikowy może być bez problemu używany nawet bardzo długi czas. Niekiedy ten model określany jest również jako wsporcze lub wysięgnikowe. Warto również wspomnieć, że można na nich przechowywać także ciężkie produkty o wadze do kilku ton. Wykonane z różnych półfabrykatów można stosować zarówno wewnątrz magazynu jak i na zewnątrz, przy czym należy pamiętać przy regałach zewnętrznych o odpowiedniej ochronie antykorozyjnej.