Menu Zamknij

Regały z układnicami

regały z układnicami

Regały magazynowe z układnicami wykorzystywane są w procesie transportowania i magazynowania ładunków. Zobacz zalety tych systemów magazynowych. SPRAWDŹ DALEJ

Regały wyposażone w układnice przeznaczone są do składowania różnorakich produktów, są to automatyczne systemy magazynowe. Za ich pomocą możliwe jest transportowanie, układanie oraz pobieranie z regałów. Na tego rodzaju regałach można z powodzeniem przechowywać różnego rodzaju produkty od palet, przez kartony, aż po małe pojemniki.

Wyposażone są w specjalny system do sterowania pracami. Należy pamiętać, że układnice uznawane są za urządzenia dźwigowe w transporcie wewnętrznym. Do ich bezpiecznego wykorzystania dla operatora mogą być przydatne uprawnienia Urzędu Dozory Technicznego.

Zobacz jakie zalety mają układnice paletowe, regały magazynowe z układnicami.

Bez wątpienia każde rozwiązanie, które wykorzystywane jest w procesie magazynowania powinno dostarczać wartość dodaną w procesie logistycznym. Poniżej prezentujemy kilka argumentów, które przemawiają na korzyść systemów z układnicą. Zobacz dlaczego warto je wybrać:

  • możliwość pracy 24h/7 dni
  • mniejsza ilość pracowników niezbędna do wykonywania prac magazynowych
  • lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej
  • mniejsza liczba błędów
  • poprawa efektywności
  • niższe koszty utrzymania magazynu (mniejsze potrzeby oświetlania i ogrzewania)

Oprogramowanie dla systemów z układnicami

Aby automatyczne systemy były w pełni wykorzystane, a ich atuty spełniały swoje zadanie niezbędny jest specjalny program do zarządzania pracą systemu oraz monitoringu przebiegu wykonywanych działań.

W tym celu odpowiednim rozwiązaniem są systemy zarządzania gospodarką magazynową klasy WMS. Te programy znacznie poprawiają efektywność pracy oraz dają możliwość ciągłego kontrolowania operacji w czasie rzeczywistym.

Zdjęcie pochodzi ze strony ww.minda.de