Menu Zamknij

Szafki warsztatowe – jakość ma znaczenie

Szafka narzędziowa

Szafka warsztatowa choć z pozoru wydaje się mało istotną częścią wyposażenia magazynu lub warsztatu, w rzeczywistości może ułatwiać lub utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków.

Zobacz na co zwrócić uwagę poszukując szafki na narzędzia. Wybierz sprawdzone i pewne produkty, które są gwarancją niezawodności i trwałości.

Jaką szafkę narzędziową wybrać ?

Poszukując odpowiedniej szafki na narzędzia należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które z pewnością ułatwią poszukiwania oraz przyspieszą podjęcie decyzji. Na pewno na etapie rozpatrywania ofert warto przemyśleć:

  • jakie narzędzia będą przechowywane w szafce
  • ile będzie narzędzi
  • jakie rozmiaru szafka jest nam potrzebna
  • sposób montażu szafki
  • częstotliwość użytkowania

Kiedy odpowiemy sobie na wszystkie wyżej przedstawione pytania z pewnością ułatwi to wybór właściwego rozwiązania. Oczywiście poza wskazanymi powyżej rzeczami są również indywidualne wymagania każdego zamawiającego takie jak na przykład: kolor szafek, sposób zamykania (rodzaj zamka), materiał z jakiego wykonana jest szafka, waga itd.

Szafa warsztatowa stojąca

Rodzaje szafek narzędziowych

Najpopularniejsze rodzaje szafek narzędziowych możemy sklasyfikować w dwóch grupach. Są to dwa typy, które są powszechnie stosowane i stanowią wyposażenie magazynów oraz warsztatów i serwisów. Są to:

  • szafki narzędziowe wiszące (do zawieszenia)
  • stojące szafy na narzędzia (stawiane na posadzkę lub podkład na przykład gumowy)

Oczywiście na wybór jednego z typów wpływ ma pomieszczenie jakim dysponujemy oraz ilość przechowywanych narzędzi i normaliów. W przypadku większej ilości przechowywanych przedmiotów szafki stosowane są równocześnie. Przy czym z reguły te najbardziej potrzebne narzędzia przechowywane są w szafce wiszącej najczęściej nad stołem roboczym lub stołem warsztatowym. Dzięki temu wszystko co często bywa wykorzystywane zawsze jest „pod ręką”.

W tym miejscu warto również wspomnieć o możliwości wyposażenia szafki w różnego rodzaju zawieszki i kuwetki, które pozwalają zachować ład i porządek.

Wytrzymałe szafki narzędziowe – szafy metalowe do warsztatu

Najczęściej wykonywane są z wysokogatunkowej stali. Dodatkowo ten typ szaf zwykle jest jeszcze malowany proszkowo, dzięki czemu poza dużą odpornością na uszkodzenia uzyskiwany jest również ładny efekt wizualny. Trudno w tym miejscu nie wspomnieć także o odpowiednio mocnych prowadnicach w przypadku szuflad na klucze oraz zawiasach drzwiczek. Tak wykonana szafa będzie służyła wiele lat bez jakichkolwiek napraw.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.parrs.co.uk, www.cromwell.co.uk/