Menu Zamknij

Wózek paletowy. Paleciak do magazynu

wózek paletowy

Wózek paletowy to podstawowe wyposażenie każdego magazynu. Popularne paleciaki magazynowe można spotkać wszędzie tam gdzie, na co dzień wykonywane są prace magazynowe. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo wózków paletowych o różnym przeznaczeniu i o różnej jakości. Dlatego warto przed zakupem dokładnie zastanowić się jaki sprzęt jest nam potrzebny i sprawdzić jakość oferowanych produktów.

Paleciaki ręczne w magazynie wykorzystywane są przede wszystkim do transportowania ładunków w bliskiej odległości. Ich podstawowym zadaniem są prace związane z rozładunkiem i załadunkiem towarów. Mogą to być zarówno produkty spaletyzowane jak i produkty dużych gabarytów położone bezpośrednio na widłach.

Jakie wybrać wózki paletowe do magazynu

Ze względu na bardzo dużą różnorodność można wyodrębnić kilka podstawowych grup wózków, które przeznaczone są do wykonywania innych zadań. Zróżnicowana oferta nie ułatwia dokonania właściwego wyboru.

Najprostszy podział wózków paletowych to rozróżnianie ich ze względu na długość wideł oraz udźwig. Praktycznie każdy paleciak można sklasyfikować w tych dwóch grupach. Oczywiście są to podstawowe parametry wózków paletowych przeznaczonych do podstawowych zadań.

wózek paletowy cena

Wózek paletowy ręczny

Ręczne paleciaki z całą pewnością należą do najczęściej wykorzystywanych w magazynach na całym świecie. Wózki paletowe ręczne również dostępne są w kilku wariantach, zależnie od miejsca w jakim mają pracować. Najczęściej spotykamy się z podstawowymi modelami przystosowanymi do pracy w normalnych warunkach pracy.

Specjalna oferta dotyczy paleciaków do trudnych warunków pracy. Są to na przykład wózki o zwiększonej nośności, kółkami do niestandardowych nawierzchni lub widłami wykonanymi ze stali nierdzewnej albo chronionych specjalną cynkowaną powłoką.

Ręczne wózki do palet euro zazwyczaj wyposażone są w widły o długości 1150mm. Jednak w ofercie są także paleciaki z widłami o długości 2000mm (2 metry). Typowy ciężar jaki może być transportowany to 2500 kg (2,5 tony) choć możliwy jest zakup modeli z nośnością nawet do 3 500kg (3,5 tony).

Wózki paletowe elektryczne

Takie wersje wózków to doskonała alternatywa dla modeli ręcznych. Ułatwiają pracę i pozwalają transportować ładunki bez użycia siły fizycznej. Paleciaki elektryczne są wykorzystywane w magazynach, zakładach pracy i sklepach wielkopowierzchniowych.

Napęd elektryczny umożliwia szybszy załadunek i rozładunek towarów, a także transport na dłuższe odległości. Przy wyborze takich modeli warto zwrócić uwagę na to, aby były wyposażone w płynną regulację prędkości, hamulec bezpieczeństwa, baterią umożliwiającą szybkie ładowanie i doładowywanie, wskaźnik rozładowania baterii czy też odpowiednią nośność.

Wózki paletowe podnośnikowe

Taki rodzaj wózka to uniwersalne połączenie paleciaka oraz ręcznego podnośnika. Takie modele doskonale sprawdzają się do pracy w magazynie gdzie od wózków wymaga się oprócz transportowania wymaga się również podnoszenia ładunków. W tej kategorii wyróżnić można dwie podstawowe podgrupy:

 • paleciaki podnośnikowe nożycowe
 • wózki podnośnikowe z masztem

Ręczny wózek paletowy z wagą

Wózki paletowe z wagą przyspieszają pracę w magazynie. Dzięki temu, że paleciak jest wyposażony w wagę magazynier może szybko sprawdzić ciężar transportowanych towarów. Dostępne są także warianty z możliwością druku etykiet.

Najpopularniejsze modele pozwalają zważyć towary w przedziale od 0 do 2000kg. Posiadają działkę pomiarową w dwóch wariantach:

 • 500g
 • 1000g

Typowa długość wideł w wózkach paletowych ręcznych wynosi 1150mm. Przy wyborze takich wózków warto zwrócić uwagę czy mają one duże i czytelne wyświetlacze oraz mogą długo pracować bez konieczności ładowania.

Paleciak cena. Ile kosztuje paleciak do magazynu ?

Popularne paleciaki należą do bardzo szerokiej grupy produktów. Poszczególne modele znacznie różnią się między sobą zarówno pod względem jakości jak i wyposażenia. Stąd również ceny wózków paletowych są bardzo zmienne i zależne od wielu czynników.

Ceny paleciaków zmieniają się w zależności od:

 • producenta
 • materiałów z jakich wykonany jest wózek
 • wyposażenia
 • modelu

Sprzedaż wózków paletowych

Bardzo często można spotkać oferty różnych sprzedawców, którzy posiadają w swojej ofercie wózki różnych producentów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy producent wózków paletowych wykorzystuje materiały wysokiej jakości.

Sprzedaż paleciaków czy to sklep internetowy czy też lokalny sprzedawca, bez względu na miejsce zakupu warto sprawdzić jaki dokładnie jest oferowany model i zapoznać się z parametrami technicznymi. W internecie można spotkać ogłoszenia sprzedam paleciak czy też sprzedam wózek paletowy ręczny, tu ważne jest aby zorientować się czy ogłoszenie dotyczy nowego modelu czy też prezentuje paleciaki używane na sprzedaż.

Co warto sprawdzić przed zakupem paleciaka:

 • nośność
 • rozstaw wideł
 • długość wideł
 • rodzaj kółek
 • dodatkowe wyposażenie