Menu Zamknij

Wózki autonomiczne do przewozu palet

wózki autonomiczne do magazynu

Automatyzacja i robotyzacja magazynów to pojęcia coraz częściej poruszane przez duże firmy zajmujące się produkcją, magazynowaniem, a także duże centra logistyczne. Automatyzacja pozwala na znaczne oszczędności w dłuższym okresie czasu. Oczywiście inwestycja jest dość duża, ale zaczyna się bardzo szybko spłacać. Najważniejsze plusy to redukcja kosztów transportu magazynowego oraz zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa podczas przewozu towarów.

Czy na rynku są już dostępne wózki autonomiczne na magazyn ?

Oczywiście, że tak. Na polskim rynku od kilku lat jest możliwość zakupu wózków autonomicznych AGV, które umożliwiają przewóz palet z towarami i materiałami. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem lub uzyskaniem oferty na wózki autonomiczne, prosimy o kontaktu z naszymi specjalistami. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt. Na rynku jest kilka firm oferujących przedmiotowe wózki autonomiczne do przewozu palet, ale niestety jakość większości z nich jest kiepska. Aby mieć pewność, że wózki oraz oprogramowanie nimi sterujące będzie poprawnie działało, należy tę kwestię powierzyć specjalistom. Wózki kiepskiej jakości będą się bardzo szybko rozładowywać, a ich niska jakość doprowadzi do częstych awarii. Z kolei wózki z słabej jakości programem mogą sprawiać jeszcze większe problemy, tym razem związane z błędnie dostarczanymi paletami, czy jest gorzej doprowadzać do uszkodzeń materiałów i towarów na paletach.

 

wózki autonomiczne AGV do magazynu
 

Jakie są plusy takiego rozwiązania ?

 • Sterowanie wózkiem autonomicznym jest całkowicie zautomatyzowane – nie potrzebujemy operatora. Samo sterowanie odbywa się przy pomocy nawigacji naturalnej.
 • Wzdłuż pracy wózka nie trzeba dodatkowo korygować i zmieniać posadzki.
 • W każdej chwili możemy manualnie zmienić zdalnie trasę wózka.
 • Masa przewożonego materiał nie może przekroczyć 800 kg.
 • Wózki autonomiczne AGV posiadamy wbudowane czujniki i kamery, które skutecznie identyfikują przeszkodę i pozwalają na jej sprawne i w pełni bezpieczne ominięcia. W tym samym czasie optymalizują tor jazdy tak, aby droga do celu była jak najkrótsza.
 • Stacje ładowania są również automatyczne. Wózek sam podjeżdża do stacji i ładuje baterię. W trakcie pracy możliwe jest podładowywanie baterii tak, aby wózek mógł być w ciągłej gotowości.
 • Wózek udaje się do stacji dokującej po każdym zakończonym cyklu.
 • Czas pracy wózka wynosi ok. 8 godzin – jest to oczywiście zależne od trybu pracy i obciążenia.
 

Co otrzymujemy podczas zakupu wózka autonomicznego do magazynu ?

 • fachowe przeszkolenie załogi,
 • instalację i konfigurację,
 • dostawę wózków pod wskazany adres,
 • doradztwo w zakresie wdrożenia systemu w Państwa firmie.
 

Nasza opinia

Naszym zdaniem wózki autonomiczne AGV są idealnym rozwiązaniem w magazynach i firmach, które przeworzą i konfekcjonują swoje produkty na paletach EURO, a waga poszczególnej palety nie przekracza 700 kg. Jeżeli zdażają się palety niestandardowe, albo ze zwiększoną wagą (powyżej 700 kg), wówczas mogą być problemy. Nie mniej jednak, producent zapewnia, że wszystko jest do zrobienia i w takich magazynach również wózki autonomiczne AGV się sprawdzą.  

W przypadku zainteresowania ofertą, prosimy o kontakt !