Menu Zamknij

Wynajem wózków widłowych 2021

Jeśli potrzebujesz wózka widłowego stoisz przed wyborem w jaki sposób go pozyskać. Dostępnych jest kilka opcji jakimi są zakup tradycyjny, leasing lub wynajem długoterminowy. Decyzja o sposobie pozyskania wózka ma zarówno krótkoterminowe jak i długoterminowe konsekwencje. Dlatego dokonanie właściwej oceny dostępnych możliwości jest jak najbardziej uzasadnione.

Ze względu na aktualnie dostępne możliwości, wynajem długoterminowy wózków widłowych, jest dla wielu firm ciekawą alternatywą. Dotyczy ro zarówno dużych przedsiębiorstw jak i mniejszych firm z sektora MŚP. Branża w jakiej prowadzi działalność firma nie ma tu żadnego znaczenia. Ta metoda pozyskania nowego wózka może być rozpatrywana przez firmy produkcyjne, handlowe oraz logistykę i magazynowanie.

Wózek widłowy na abonament – czy warto długoterminowo wynająć widlaka ?

Jest kilka czynników, które sprawiają, że firmy coraz częściej wybierają najem długoterminowy jako szybki sposób na pozyskanie nowego widlaka. Jak w każdym przypadku inwestycji w zasoby firmy liczy się tu przede wszystkim ROI. Aktualna oferta dostawców wózków widłowych pozwala optymistycznie podchodzić do kalkulacji zysków finansowych oraz pozostałych możliwości wynajmu.

Elastyczność

Wynajem wózków widłowych stwarza wynajmującemu bardzo dużą elastyczność w działaniu. Dostawcy są w stanie podejść do każdej transakcji bardzo indywidualnie. Spersonalizowane oferty wynajmu wózków widłowych mogą być dopasowane w obszarach technicznych i handlowych, zależnie od wymagań wynajmującego i możliwości najemcy. Także modele, wyposażenie oraz napęd (wózki spalinowe, wózki elektryczne) są opcją do indywidualnej konfiguracji.

Serwis wynajętego wózka widłowego

W tej chwili w zasadzie każdy dostawca widlaków na wynajem zapewnia okresowy przegląd, który jest wliczony w cenę. Odpowiednio przygotowana oferta wynajmu może zawierać również pełen serwis wózka na wypadek awarii. Taka naprawa może być dość dużym wydatkiem jeśli przedsiębiorstwo dysponuje własnym wózkiem widłowym. Koszt ten rośnie wielokrotnie jeśli na wyposażeniu jest kilka lub kilkanaście wózków. Brak konieczności martwienia się o rutynową konserwację i eksploatację uwalnia firmę od obowiązku pamiętania o terminach wymiany podzespołów, płynów itp. Tu jednak warto zaznaczyć, że umowa w tym zakresie powinna być dobrze sprecyzowana i jasno określać sytuację wynajmującego oraz najemcy.

Brak wysokich kosztów początkowych

Wynajem wózka widłowego jest zazwyczaj ryczałtową stawką miesięczną, ustalaną w zależności od tego, na jak długo została zawarta umowa najmu oraz jaki wózek został wynajęty. Bardzo dużą korzyścią wynikającą z tej formy jest brak dużej opłaty wstępnej związanej z zakupem wózka na własność. Taka forma jest bardzo atrakcyjna ponieważ wynajmujący nie musi ponosić jednorazowo dużych kosztów, a zachowane środki może przeznaczyć na inne obszary działalności firmy.

Długoterminowy wynajem wózków widłowych elektrycznych

widlaki elektryczne

Długoterminowy wynajem wózków widłowych spalinowych

wózki spalinowe

Jak wynająć wózek widłowy – poradnik krok po kroku

Sam proces wynajęcia może z pozoru wydawać się prostą procedurą, która nie powinna nastręczać wielkich kłopotów. Jednak warto się do tego dobrze przygotwać. W ten sposób firma będzie miała gwarancję, że skorzystała z najlepszej dostępnej opcji rynkowej, a wynajmowany wózek spełni wszystkie niezbędne wymagania.

1. Aby wynająć odpowiedni wózek pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest wybór firmy wynajmującej. Oferty wózków widłowych do wynajęcia są zmienne i różnią się od siebie warunkami, zależnie od firmy wynajmującej. Tu warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na analizę rynkowych możliwości.

2. Przygotowanie niezbędnych dokumentów firmy do podpisania umowy. W zależności od potrzeb konkretnego wynajmującego klient powinien przedstawić odpowiednie dokumenty (PIT, KRS, REGON, Bilans), które potwierdzą bieżącą sytuację finansową oraz potwierdzą wiarygodność firmy.

3. Przygotowanie i podpisanie umowy. Wynajem wózków widłowych na podstawie umowy wymaga sprecyzowania pomiędzy stronami takich zagadnień jak

  • zasady wydania wózka,
  • wysokość raty najmu,
  • termin i warunki płatności,
  • okres najmu,
  • ubezpieczenie wózka,
  • sposób korzystania z przedmiotu najmu,
  • warunki przeglądów i serwisów,
  • odpowiedzialności stron oraz kary umowne,
  • sposób zwrotu wózka.

Wózki widłowe do wynajęcia oferta 2021

Dla rozwijających się firm długoterminowy wynajem wózków widłowych, w porównaniu do zakupu widlaka na własność, może być bardzo korzystny rozwiązaniem. W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku, wynajem stanowi efektywna opcję użytkowania nowego sprzętu ze stałymi miesięcznymi wydatkami, bez potrzeby jednorazowego angażowania kapitału obrotowego w sprzęt, który następnie ulega znacznej amortyzacji w krótkim okresie użytkowania.

Do wyboru są wózki dostosowane do potrzeb klienta z napędem gazowym, spalinowym oraz elektrycznym. Stwarza to dużą elastyczność wyboru, a w konsekwencji szeroki wachlarz możliwości dla wynajmującego. W zasadzie każdy znaczący producent lub jego dystrybutor posiada w swojej ofercie kilka różnych modeli. W związku z tym paleta dostępnych rozwiązań na pewno sprosta oczekiwaniom większości klientów.

Wynajem wózków Jungheinrich

jungheinrich

Grupa Jungheinrich, z siedzibą w Hamburgu w Niemczech jest jednym z największych dostawców wózków widłowych na Świecie. Jej produkty dostępne są od wielu lat na globalnym rynku. Szeroka oferta umożliwia wybór wózków do praktycznie większości popularnych zastosowań.

Wózki Jungheinrich do wynajęcia dostępne są w różnych wariantach, a dostępna flota liczy kilka tysięcy sztuk. Od elektrycznych wózków paletowych, przez wózki podnośnikowe i do kompletacji zamówień, po elektryczne i spalinowe wózki widłowe z przeciwwagą – wszystkie dostępne do natychmiastowego wynajmu.

Wynajem wózków TOYOTA

wózki widłowe toyota

Toyota Industries Corp. z siedzibą w Kariya, Aichi, Japonia. Firma od wielu lat zalicza się do największych producentów wózków na świecie. Produkty tej firmy można spotkać w wielu Polskich firmach i magazynach. Swoje wózki sprzedaje pod markami Toyota i Raymond.

Wózek widłowy tej firmy jest gwarancją wysokiej jakości i niezawodności. W ciągłej ofercie dostępne są wózki Toyota do wynajęcia na terenie całej Polski.

Wynajem wózków Linde

wózki Linde

Wózki widłowe Linde produkowane są przez KION Group z siedzibą w Hamburgu. Do portfolio grupy należą również takie marki jak Still oraz Baoli, Fenwick i OM Voltas. Rozwiązania Linde w zakresie wynajmu to nie tylko szybka dostawa sprzętu, ale również doradztwo techniczne i elastyczne podejście na każdym etapie.

Jeśli potrzebujesz niezawodnej technologii, która została dostosowana do warunków pracy w Twojej firmie wybierz elektryczne wózki widłowe, wózki IC i inne wózki logistyczne Linde.

Wynajem wózków Mitsubishi

wózki mitsubishi

Firma z siedzibą w Tokio w Japonii powstała w wyniku integracji Mitsubishi Nichiyu Forklift Co. Ltd. z jej spółką zależną UniCarriers Corp. Szeroka sieć dealerów firmy ma w swojej ofercie wózki i opcje wynajmu odpowiadające wszelkim wymaganiom.

Model tej firmy łączą ze sobą wysoką wytrzymałość, niezawodność i funkcje przyjazne dla operatora. Do wynajęcia dostępne są wózki spalinowe i elektryczne.

Wynajem wózków Heli

wózki heli

Anhui Heli Co. Ltd., z siedzibą w Hefei, Chiny. Szybko rozwijająca się firma, która stale rozszerza swoją flotę. W ofercie są wózki do wynajęcia do większości zastosowań. Co ważne produkty tej firmy posiadają korzystny stosunek ceny do oferowanej jakości.

Dystrybutorzy oferują wózki o dużym udźwigu, wewnątrz magazynowe, elektryczne i spalinowe. Typowy okres najmu to czas między 36 – 60 miesięcy.

Wynajem wózków Still

Still jest marką należącą do KION Group. Znana i ceniona na całym świecie grupa wózków widłowych do różnorodnych zastosowań. Niezależnie od tego, czy są to wózki paletowe wysokiego podnoszenia, duże wózki magazynowe czy wózki do kompletacji zamówień z napędem elektrycznym, spalinowym lub na gaz, wszystkie zapewniają bardzo wysoką niezawodność.

Każdy wózek firmy Still projektowany jest również o tym aby zapewnić maksymalny komfort dla operatora wózka.

Ile kosztuje wynajem wózka widłowego – jaka jest wysokość rat ?

Bardzo ciężko jest jednoznacznie odpowiedź na pytanie jaki jest koszt wynajęcia widlaka. Na cenę wpływ ma wiele czynników, które ustalane są indywidualnie pomiędzy stronami. Jednak istnieje kilka podstawowych obszarów w oparciu, o które kalkulowane są oferty. Aby sprawdzić szacunkowy koszt należy określić producenta, konkretny model i wyposażenie dodatkowe widlaka. Poza tym istotna kwestia to długość okresu najmu. Na podstawie tych parametrów można określić przybliżoną cenę. Kalkulator wynajmu wózków widłowych ułatwia szybkie analizowanie ofert.

kalkulator wynajmu wózków widłowych

Symulacja wysokości rat dla wózka Still RX 50

Parametry wózka:

Prędkość12 km / h
Wysokość podnoszenia5838 mm
Udźwig1600 kg
Napędelektryczny trójfazowy
Okres najmu01.05.2021 – 30.04.2024 ( 3 lata)
Sugerowana wartość2 401,00 zł / miesiąc
Bateria Trakcyjna kwasowa w cenie
UbezpieczenieAC 24,00 zł / miesiąc

Prezentowane kwoty mają wartość teoretyczną i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów prawa. Wyliczenie zostało wykonane za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie producenta.

Wynajem czy zakup wózka widłowego

Firmy na podstawie bieżącej sytuacji muszą ustalić, czy wynajem wózka widłowego daje większe korzyści finansowe i operacyjne w stosunku do zakupu i posiadania sprzętu na własność. Zakup wózka widłowego to duża inwestycja i część firm może nie być w stanie ponieść kosztów jednorazowo. Zamiast decydować się na zakup wózka używanego można wybrać opcję wynajmu.

Bardzo dużym walorem wynajmu w przeciwieństwie do zakupu jest to, że wynajem pozwala firmie wypróbować wózek widłowy, aby zobaczyć, czy sprzęt pasuje do potrzeb firmy i będzie w 100% wykonywać niezbędne zadania. Jeśli dany wózek widłowy nie spełnia potrzeb firmy, można wymienić go na inny model.

Poza tym wynajem wózka widłowego na okres od jednego do trzech lat zmniejsza ryzyko pozbycia się środka trwałego, ponieważ zostanie on zwrócony dealerowi po zakończeniu umowy.

Należy jednak brać pod uwagę, że łączna wartość wszystkich rat jest zazwyczaj wyższa niż cena wózka jaką należy zapłacić za konkretny model przy płatności jednorazowej. Niemniej jednak w większości przypadków wynajem wózków widłowych jest korzystny dla firm.

Sprawdź sam dostępne oferty i wybierz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy.