Menu Zamknij

Wyposażenie stanowiska do pakowania

stanowisko do pakowania

Stanowisko do pakowania – stół roboczy, stojak na rolkę papieru, stojak na rolkę folii bąbelkowej oraz systemy do produkcji wypełniaczy. Właściwie wyposażone stanowisko do pakowania pozwoli maksymalnie zoptymalizować czas pracy osoby pakującej. Największym powodzeniem cieszą się profesjonalne stoły modułowe. Ich konstrukcja sprawia, że wszystko co niezbędne znajduje się w zasięgu ręki. A jednocześnie nie zajmują zbyt wiele powierzchni magazynowej. Zazwyczaj można je dodatkowo modyfikować w trakcie pracy, np. zamontować dodatkową półkę lub stojak na rolkę papieru, itp. Niektóre firmy oferują wyprodukowanie stołu na zamówienie klienta, dzięki czemu sam możesz zdecydować jak będzie wyglądało twoje stanowisko do pakowania oraz w jakie funkcje będzie wyposażone. Czytaj dalej.

 

Stół do pakowania – najważniejsze elementy:

  • Blat roboczy – jego wielkość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb, w zależności od wielkości pakowanych produktów. Z pewnością powinno być na nim wystarczająco miejsca na swobodne obracanie paczki oraz pozostałe narzędzia typu taśmy, zszywki czy przyrządy do cięcia. 
  • Metalowe półki – powinno być ich kilka, tak aby wszystkie nasze narzędzia były posegregowane i każde na swoim miejscu. Sprawi to, że nasza praca będzie znacznie szybsza i przyjemniejsza. Ważne jest również aby była jedna specjalna półka z przegródkami na dokumenty. Dzięki temu wszystko będzie uporządkowane i zabezpieczone. Jak wiadomo nie trudno o zagubienie jakiegoś papierka, który potem godzinami próbujemy znaleźć. W takie metalowe przegródki możemy również powkładać mniejsze opakowania tekturowe, aby mieć je w zasięgu ręki.
  • Wałek na rolkę papieru lub folii – w zależności od modelu stoły magazynowe do pakowania mogą być wyposażone w uchwyt nad blatem roboczym lub pod nim. Ten nad służy do zamocowania mniejszej rolki papieru bądź folii, na ten pod spodem zamieścimy zdecydowanie większy rozmiar. Istnieją stoły posiadające obydwa uchwyty jednocześnie. Alternatywą jest również stojak na rolki papieru lub folii, który nie jest połączony ze stołem. Jednakże możemy go postawić w najwygodniejszym dla nas miejscu i dowolnie przemieszczać. Stojak taki z reguły posiada także wbudowany system do cięcia.
  • Gilotyna – system cięcia z ostrym nożem, który pozwala szybko i dokładnie dociąć papier lub folię.
  • Uchwyt na monitor – zazwyczaj znajduje się na wysokości naszej głowy, dzięki czemu łatwo i wygodnie możemy korzystać z komputera. Dodatkowo pod takim uchwytem może być zamontowana półka na klawiaturę oraz myszkę.
  • Szuflada – możemy w niej pomieścić wszystkie drobne elementy i narzędzia, dzięki czemu nie będą nam spadały z półek.

Niektóre firmy w oferują stoły do pakowania zintegrowane z wagą do ważenia paczek. Jest to innowacyjna metoda, dzięki której blat służy jako stół roboczy oraz jest wagą jednocześnie.

 

Systemy do produkcji wypełniaczy

Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych czy też foliowych poduszek wypełnionych powietrzem to doskonały sposób na zabezpieczenie produktów zarówno podczas przechowywania jak i transportu. Maszyny wytwarzające wypełniacze są proste w obsłudze oraz umożliwiają wykonywanie wypełniaczy na bieżąco według zapotrzebowania. Dzięki temu w znacznym stopniu oszczędzamy powierzchnię magazynową, gdyż nie musimy ich produkować z wyprzedzeniem a później składować. Mamy dostępne na rynku trzy rodzaje systemów produkujących wypełnienia:

  • Maszyny do produkcji wypełniaczy powietrznych – są to systemy wytwarzające foliowe maty bąbelkowe lub poduszki wypełnione powietrzem. Do ich produkcji wykorzystuję się folię o wysokiej wytrzymałości oraz rozciągliwości. Zarówno maty bąbelkowe jak i poduszki z powietrzem z łatwością owijają się wokół produktów. W wyniku czego doskonale zabezpieczają oraz chronią przed wstrząsami.  W szczególności zaleca się ich stosowanie w przypadku produktów lekkich, jak i tych które łatwo mogą ulec uszkodzeniu.
  • Urządzenia do wytwarzania wypełniaczy papierowych – tego typu wypełniacze służą przede wszystkim do stabilizacji lekkich lecz bardziej odpornych na łamanie się produktów. Papier doskonale nadaje się do wypełniania pustych miejsc w opakowaniach oraz jak wszystkim wiadomo jest przyjazny środowisku. W niektórych modelach maszyn możemy wykorzystywać niepotrzebne kartony oraz zużyty papier. 
  • Maszyny do produkcji wypełniaczy piankowych – służą do wytwarzania poduszek piankowych o dowolnym kształcie. Jest to dosyć rzadko spotykane rozwiązanie. Jednakże wypełniacze tego typu kompleksowo i dokładnie wypełniają puste przestrzenie. Dzieje się tak dlatego, iż pianka automatycznie dopasowuje się do kształtu, rozmiaru oraz wagi produktu. 

 

Jaka cena stołu do szybkiego pakowania paczek?

Nie da się jednoznacznie określić ceny stołu do pakowania. Wartości są bardzo zróżnicowane i uzależnione od indywidualnych cech całego wyposażenia. Najlepszym sposobem aby dowiedzieć się ile kosztują stoły do pakowania jest skontaktowanie się z konkretną firmą dostarczającą tego typu produkty. Po określeniu naszych wymagań z pewnością otrzymamy kalkulację produktu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb.