Menu Zamknij

Jak zabezpieczyć magazyn przed szkodnikami ?

Sprawdzone metody na szkodniki w magazynie

Jak każdej jesieni wraz ze zmieniającą się pogodą wraca temat szkodników, które chcą się dostać do środka pomieszczeń. Mogą one powodować ogromne problemy w każdym magazynie – niezależnie od wielkości, lokalizacji i rodzaju składowanych produktów. Nie musi być to tylko żywność.

Istnieje cały szereg zagrożeń jakie niosą ze sobą szczury, myszy, kuny itp. . Możemy tu zacząć od zanieczyszczenia towarów, poprzez kwestie higieniczne (zabrudzenia, odchody), aż po uszkodzenie opakowań lub samych produktów.

 

Sprawdzone metody na szkodniki w magazynie

Zabezpieczenia przed szkodnikami w magazynie są kluczowe, aby chronić przechowywane tam towary przed zniszczeniem i kontaminacją. Oto kilka ważnych kroków, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko ataków szkodników w magazynie:

 1. Zabezpiecz wejścia:
  • Upewnij się, że drzwi i okna są szczelne i nie pozostawiają szczelin, przez które mogą dostać się szkodniki. Mogą to być na przykład sprawdzone od wielu lat kurtyny paskowe https://skrawplast.pl/kurtyny-paskowe/
 2. Unikaj składowania produktów na podłodze:
  • Unikaj odkładania produktów bezpośrednio na posadzkę, szczególnie w miejscach, które są podatne na obecność szkodników, unikaj miejsc możliwie blisko bram i drzwi.
 3. Używaj preparaty odstraszające:
  • W razie potrzeby, stosuj preparaty chemiczne, które są przeznaczone do zwalczania konkretnych szkodników. Pamiętaj jednak, żeby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta i z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Mogą to być różnego rodzaju trutki lub klatki i inne łapki.
 4. Dbaj o czystość:
  • Regularnie sprzątaj miejsce pracy, uważaj zwłaszcza aby resztki jedzenia nie zostawały w otwartym miejscu i wynoś regularnie śmieci
 5. Kontroluj stan magazynu:
  • Regularnie przeprowadzaj inspekcje, aby zidentyfikować potencjalne problemy związane ze szkodnikami, staraj się przewidywać zagrożenia i odpowiednio szybko reagować.

Bramy magazynowe

Dostępnych jest wiele różnych typów bram szybkobieżnych i zawsze najlepiej jest skonsultować się z ekspertem przy wyborze odpowiedniego typu bramy dla swojej firmy. Jedno jest pewne niezawodna brama może w bardzo wysokim stopniu utrudnić wszelkiem szkodnikom przedostanie się do wnętrza magazynu. Jest to skuteczna ochrona w większości zastosowań.

Innym rozwiązaniem mogą być również elastyczne kotary plandekowe, znajdziecie takie w firmie Planmat z Bydgoszczy  https://planmat.pl/

Jednak w przypadku plandek należy zdawać sobie sprawę, że będzie to skuteczna ochrona przed owadami jak muchy czy biedronki, szkodniki niestety szybko sobie z nią poradzą