Menu Zamknij

Kite Packaging poszerza gamę systemów poduszek powietrznych

system poduszek powietrznych KITE

Firma Kite Packaging została założona w 2001 r. i szybko stała się wiodącym dostawcą na rynku materiałów opakowaniowych w całej Wielkiej Brytanii. Bogata oferta firmy oraz wysoka jakość produktowa pozwoliła na szybkie umiejscowienie w gronie Brytyjskich topowych firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją elementów opakowaniowych.

Brytyjskie przedsiębiorstwo dostosowuje swoje produkty do zapotrzebowania jakie zachodzi na rynku – od rozwiązań z tektury falistej po folie stretch, taśmy oraz produkty środowiskowe.

Nową alternatywą dla folii bąbelkowych i innych ochronnych rozwiązań wypełniania pustych obszarów przestrzennych jest stworzenie nowych systemów wytwarzających poduszki powietrzne. Jak działają oraz dlaczego według nas są godne uwagi? Odpowiedź znajdziecie Państwo niżej.

Jak zabezpieczyć produkty do wysyłki

Trzy nowe, unikatowe systemy wytwarzania poduszek powietrznych zostały stworzone by maksymalnie zoptymalizować oraz dostosować długość folii do zapotrzebowania klienta.

Systemy te nie tylko świetnie potrafią wyprodukować poduszki powietrzne w sposób szybki i precyzyjny – można je także w pełni zintegrować z nowoczesnymi systemami stołów do pakowania tak, aby wydajność produkcyjna była na stabilnym, wysokim poziomie.

Ponadto folia, która została zastosowana do produkcji poduszek foliowych nowej generacji w 100% nadaje się do recyklingu. Jest to szczególnie ważny element w dobie dużych zaostrzeń związanych z ochroną środowiska.

Folia recyklingowa nowej generacji  

Folia, która jest naniesiona na tuleję w sposób płaski mierzy od 280m do nawet 900m długości. Płaska aplikacja pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w porównaniu do folii bąbelkowej, która zabiera znacznie więcej przestrzeni początkowej. Folia poduszkowa sprawdza się szczególnie przy zabezpieczaniu masywnych elementów ale nie tylko. Tak naprawdę każda dostępna opcja folii nadaje się do licznych, różnorodnych zastosowań:

  • Folia poduszkowa wypełniająca – skutecznie amortyzuje oraz wypełnia puste przestrzenie
  • Folia poduszkowa w kształcie rury – idealnie ochrania narożniki, blokuje oraz usztywnia przedmioty
  • Folia poduszkowa – kołdra – świetnie sprawdza się do owijania, przeplatania oraz nakładania na siebie kolejnych warstw

Jak widać różnorodność zastosowania a także wybór w doborze odpowiedniej długości czyni folię poduszkową ciekawą alternatywą dla innych rodzajów folii ochronnych.

Trzy nowatorskie systemy Kite Packaging

Maszyny pracujące na unikalnych systemach podzielone zostały pod względem wydajności wykonywanej pracy:

  • Mini Air Easi – podstawowy system o stosunkowo niskiej cenie, przystosowany do wykonywania mniej niż 100 paczek na maszynę dziennie.  
  • Mini Air Classic – średni system przystosowany do umiarkowanej pracy. Zalecane wykonywanie w graniach 100-400 paczek na maszynę dziennie.
  • Mini Air Pro – Najdroższy wariant z wymienionych. Przystosowany jest do wykonywania ponad 400 paczek na maszynę dziennie.

Oczywiście każda z maszyn może być w pełni zintegrowana w zależności od ilości stanowisk pracy oraz układu procesów.

Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące innowatorskich systemów Kite Packaging – jesteśmy otwarci na kontakt. Z chęcią pomożemy zapoznać się Państwu z produktami tej firmy.